چوب صنعت دُريس / وبلاگ / اشتباهات رایج هنگام انتخاب طرح درب چوبی

اشتباهات رایج هنگام انتخاب طرح درب چوبی

1402/03/03

درب‌های چوبی با کیفیت به دلایل مختلفی که در مقالات قبلی گفتیم، یکی از بهترین سرمایه گذاری‌ها برای خانه شما هستند. درب‌های چوبی بادوام، شیک و در طرح‌های مختلف موجود هستند.

اشتباهات رایج هنگام خرید درب چوبی

به دلیل تعداد زیاد گزینه‌های خرید، گاهی اوقات انتخاب درستی که مناسب خانه و سلیقه شما باشد، بسیار سخت است. هنگام انتخاب درب برای فضاهای زندگی خود، مهم است که به همه جزئیات فکر کنید تا مطمئن شوید که انتخاب درستی دارید. درب‌ها به طور گسترده در بیشتر خانه کاربرد دارند، به همین دلیل است که باید به اندازه کافی مقاوم باشند تا در برابر سایش و ضربه‌های روزمره مقاومت کنند و در شرایط محیطی متفاوت، مقاومت را تضمین کنند. در این پست، ما به چند اشتباه رایج در هنگام انتخاب درب چوبی می‌پردازیم.

1. نداشتن اندازه‌گیری مناسب

وقتی نوبت به خرید درب‌هایی می‌رسد که تناسب کامل با سلیقه شما دارند، داشتن اندازه گیری‌های دقیق ضروری است. طرح‌های درب چوبی از درب و فریم، در دریس به صورت مجموعه کامل ورقه و چهارچوب آماده نصب می‌باشد. توصیه می‌شود برای اندازه‌گیری شما به یک متخصص نیاز داشته باشید زیرا هر اشتباهی می‌تواند منجر به خرید درب با ابعاد اشتباه شود و شما نمی‌خواهید که مجبور شوید اندازه درب را تغییر دهید، کاری که به احتمال زیاد منجر به تناسب کمتر و ایجاد انبوهی از مشکلات دیگر می‌شود. بازگرداندن درب به تامین کننده برای دریافت جایگزین نیز هزینه، زمان، تلاش و هزینه حمل و نقل را برای شما به همراه خواهد داشت.

2. انتخاب مواد اشتباه

به طور سنتی، درب‌های چوبی از چوب جامد ساخته می‌شوند که می‌تواند انتخاب خوبی باشد اما دارای معایبی نیز است. اول از همه، بسیار گران است و اگر بودجه کافی ندارید، ممکن است بخواهید از خرید آن اجتناب کنید. علاوه بر این، چوب جامد برای حفظ ظاهر و احساس خود نیاز به مراقبت و نگهداری زیادی دارد. از سوی دیگر، درب‌های چوبی مهندسی شده وجود دارد که از یک هسته مهندسی شده از تخته فیبر با چگالی بالا همراه با لایه رویی روکش‌های چوب سخت ساخته شده‌اند که ظاهر، احساس و عملکرد دقیق چوب جامد را می‌دهد. درب‌های چوبی مهندسی شده به طور خاص طراحی شده‌اند تا پایداری بیشتری داشته باشند و تحت تأثیر شرایط آب و هوایی متغیر قرار نگیرند. مواد متداول در ساخت درب چوبی را بشناسید.

3. خرید درب و قاب به طور جداگانه

خرید یک درب و قاب به طور جداگانه می‌تواند دردسر بزرگی ایجاد کند. برای خرید ورقه، قاب، سخت افزار و مواد تکمیلی باید از چندین فروشگاه دیدن کنید. علاوه بر این، زمانی که آن‌ها به طور جداگانه خریداری می‌شوند، رسیدن به تناسب و انسجام کامل بین ورقه درب و قاب دشوار است. سازندگان معتبری درب، درب‌ها و فریم‌های کارخانه‌ای را ارائه می‌دهند که از همان گونه‌های چوب ساخته شده‌اند و دارای روکشی منطبق برای اطمینان از تناسب عالی همراه با زیبایی‌ پیشرفته هستند. خرید درب و قاب متناسب با هم اهمیت زیادی دارد.

4. روش نصب اشتباه درب چوبی

انتخاب درب ورودی مناسب فراتر از تصمیم گیری در مورد ظاهر آن است. همچنین باید مطمئن شوید که به درستی نصب شده است. برای اطمینان از اینکه درب جدید زیبای شما درست نصب شده است، باید مطمئن شوید که: صفحات پایین تراز شده اند طبقات تسطیح شده است درب با دیوار شاقول است یک سیستم آستانه قابل تنظیم برای ایجاد مهر و موم هوا استفاده می‌شود شیشه‌های تزئینی از داخل یا از بیرون زده شوند. ما در وبلاگ خود آموزش گام به گام صحیح نصب درب را قرار داده‌ایم.

درب چوبی

5. انتخاب رنگ و پایان اشتباه

رنگ عامل اصلی است که می‌تواند ظاهر و احساس دکوراسیون شما را بسازد یا از بین ببرد. مهم است که رنگ درب را با توجه به تم دکوراسیون خود انتخاب کنید تا انسجام ایجاد کنید. علاوه بر این، شما همچنین باید پوشش مناسبی را برای درب خود انتخاب کنید تا از پایداری، استحکام و دوام آن اطمینان حاصل کنید. روکش‌های چوبی می‌توانند انتخابی عالی در مورد روکش درب‌های چوبی باشند. درب دریس گزینه‌ای از لمینت‌ها، روکش‌ها و رنگ‌های با کیفیت عالی را برای پوشش سطح درب به شما پیشنهاد می‌دهد.

6. عدم انجام تحقیقات کافی

تصمیم گیری ناگهانی برای درب شما در نهایت می‌تواند به یک انتخاب کلی ضعیف منجر شود. مانند هر خرید بزرگ، هر چه بیشتر تحقیق کنید، نتایج بهتری خواهید داشت. در حالی که گزینه‌های درب ورودی می‌توانند از مواد، پانل صاف یا برجسته، شیشه‌های تزئینی، سخت افزار، صفحات جانبی، رنگ یا لکه نامحدود باشند، بهتر است برای بررسی کامل آن‌ها وقت بگذارید. با این موارد شروع کنید: فهرستی از آنچه دوست دارید تهیه کنید. آب و هوا و قرار گرفتن در معرض آفتاب را در نظر بگیرید. بودجه تعیین کنید. در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید درب خود را بزرگتر یا کوچکتر کنید.

7. عدم تطابق درب با معماری خانه شما

معماری یا سبک معماری خانه شما موضوعی غیرقابل انکار است که زیربنای کل خانه است. برای اینکه بفهمید خانه شما با چه سبکی ساخته شده است، لازم نیست یک طراح داخلی باشید. بسیار مهم است که درب خانه خود را با ظاهر و احساس خانه خود هماهنگ کنید. جفت کردن طرح درب فلزی با یک آپارتمان مدرن انتخاب خوبی نخواهد بود، شما همچنین باید از نسبت‌های موجود در خانه خود آگاه باشید. ارتفاع پنجره‌ها و ارتفاع درب‌ها باید با هم سازگار باشند تا از ظاهر خارج از محل خود جلوگیری شود. شما فقط باید، نوع طراحی درب مورد نظر خود را به ما اطلاع دهید و ما به تبدیل ایده‌های شما به واقعیت کمک خواهیم کرد.

نتیجه‌گیری

درب‌های چوبی مهندسی شده بادوام، پایدار و مقرون به صرفه هستند و اگر به دنبال طرح‌های چوبی درجه یک هستید، آن‌ها می‌توانند خانه شما را به انتخابی عالی تبدیل ‌کنند. درب دریس دنیای شما را به روی مجموعه گسترده‌ای از درب‌های چوبی مهندسی شده باز می‌کند.