چوب صنعت دُريس / وبلاگ / انواع مختلف راه‌های امنیت درب چیست؟

انواع مختلف راه‌های امنیت درب چیست؟

1401/09/29

سیستم‌های امنیتی درب به هر وسیله یا سیستمی گفته می‌شود که برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز از طریق درگاه، مانند سرقت، طراحی شده است. آن‌ها می‌توانند اشکال مختلفی از جمله قفل، زنجیر، تقویت کننده و زنگ هشدار داشته باشند. ساخت درب به خودی خود عامل مهمی برای امنیت درب است زیرا مواد نامرغوب یا روش‌های مونتاژ می‌توانند توانایی درب را برای حفظ یکپارچگی ساختاری در هنگام شکستن به خطر بیندازند.

اولین نکته در هر طرح جامع امنیت درب، ساخت درب و چارچوب آن است. درب‌های چوبی یا فلزی با چارچوب‌های تقویت‌شده در برابر ورود اجباری بسیار بهتر از درب‌های ارزان‌تر لمینیت یا هسته توخالی مقاومت می‌کنند. درهای لمینت در صورت ضربه شدید ممکن است باعث خرد شدن لمینت شوند. آسیب دیدن درهای چوبی یا فولادی سخت‌تر است، قاب‌های تقویت شده درها و پایه‌های درب نیز برای یکپارچگی سازه مهم هستند و می‌توانند به جلوگیری از آسیب دیدن درب کمک کنند.

قفل‌ها رایج‌ترین نوع امنیت هستند

قفل‌ها رایج ترین نوع امنیت درب هستند و می‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند. دستگیره‌های درب استاندارد دارای قفل‌هایی هستند که پیچ را در جای خود قفل می‌کنند، اما این قفل‌ها در بیشتر موارد قوی نیستند. یک درب بیرونی معمولی در بسیاری از خانه‌ها دارای یک قفل کلیددار جداگانه است که با یک پیچ و مهره کار می‌کند، این قفل‌ها، زمانی که به درستی نصب شوند، به طور معقولی موثر هستند. برخی از قفل‌های بسته‌بندی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در برابر دستکاری مقاوم باشند و ممکن است برای تقویت و استحکام بیشتر با یک صفحه فلزی بزرگ روی در نصب شوند.

انواع دیگری از قفل درب نیز امکان پذیر است، از جمله قفل‌های زنجیره‌ای کشویی که اجازه می‌دهد در هنگام درگیر شدن کمی باز شود، اما از برداشتن زنجیر جلوگیری می‌کند. از قلاب و چفت چشمی، میله‌های کشویی دستی و سایر قفل‌ها و چفت‌های مخصوص نیز گاهی استفاده می‌شود.

تقویت درب علاوه بر پیشرفت‌های داخلی یا ساختاری مانند پایه ها و چارچوب های تقویت شده می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. میله‌ها، درب‌های قفل‌کننده و مهاربندها می‌توانند برای تقویت درب استفاده شوند و از باز شدن آن حتی در صورت آسیب دیدن قفل جلوگیری کنند. این نوع وسایل، مانند میله مهاربندی، معمولاً روی زمین نصب می‌شوند و تا امتداد در ادامه می‌یابند. یک پایه محکم کف یک میله انتها را محکم می‌کند، در جای دیگری قفل می‌شود. این نوع بریس‌ها بسیار قوی هستند و باز کردن درب را تقریبا غیرممکن می‌کنند.

سیستم‌های دزدگیر یکی دیگر از اشکال مهم امنیت هستند

سیستم‌های الکترونیکی یک زنگ هشدار را در محل، در یک مکان از راه دور نظارت می‌شود، یا هر دو به صدا در می‌آیند. آلارم‌های محلی می‌توانند مزاحمان بالقوه را بترسانند و نظارت از راه دور می‌تواند به طور خودکار مقامات را مطلع کند یا به مانیتور انسانی هشدار دهد که یک نفوذ رخ داده است تا آن‌ها بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند.

برخی از دستگاه‌ها و سیستم‌های امنیتی درب در هیچ یک از این دسته بندی‌ها قرار نمی‌گیرند. درگاه‌های مشاهده در، امکان بازرسی مستقیم بصری بازدیدکنندگان یا مزاحمان احتمالی را فراهم می‌کنند. دوربین‌ها همین هدف را دارند، اما امکان نظارت بصری از راه دور و ضبط طولانی مدت در و محیط اطراف را برای مراجعان بعدی در صورت لزوم فراهم می‌کنند. دستگاه‌های اینترکام امکان برقراری ارتباط ایمن از یک طرف در را به طرف دیگر فراهم می‌کنند و پیچ های لولا وسایل خاصی هستند که حتی اگر پین‌های لولا را جدا کرده باشند، یک در را در جای خود نگه می‌دارند.

درب ضد سرقت

5نکته ضروری برای امنیت درب

امنیت فیزیکی برای هر کسب و کاری مهم است. شما نمی‌خواهید کسی بدون دسترسی تضمین شده اطلاعات، فایل‌ها، تجهیزات و سایر اطلاعات محرمانه شما را جستجو کند، به خصوص زمانی که سرقت می‌تواند منجر به وقفه در کسب و کار، از دست دادن مشتریان و از دست رفتن درآمد شود و در عین حال، شما می‌خواهید کارمندان خود را از دزدان احتمالی یا تهدیدات دیگر در امان نگه دارید. به همین دلیل است که هر نهاد تجاری باید امنیت فیزیکی را بسیار جدی بگیرد و امنیت فیزیکی همه از درها و پنجره‌ها شروع می‌شود. در و پنجره‌ها نیز یکی از ضعیف‌ترین نقاط هر تاسیساتی هستند، دلیل بیشتری برای تقویت آن‌ها بر این اساس است.

در اینجا نگاهی دقیق‌تر به برخی از موارد ضروری برای امنیت در و پنجره و اینکه چگونه می‌توانند به حفظ ساختمان شما در برابر تهدیدات مختلف کمک کنند، آورده شده است:

فیلم‌های ایمنی پنجره

اگر کسب‌وکار شما دارای درب شیشه‌ای یا پنجره‌های زیادی است، تجهیز آن‌ها با ایمنی پنجره باید در اولویت قرار گیرد. این لایه‌ها روی سطح شیشه اعمال می‌شوند و مانعی محکم برای جلوگیری از شکستن آن در اثر ضربه ایجاد می‌کنند. این فیلم‌های ایمنی شفاف ایده آلی هستند و در طیف وسیعی از انواع برای پاسخگویی به محیط‌ها و موقعیت‌های مختلف وجود دارند. فیلم‌های ایمنی پنجره فقط یک اقدام امنیتی مهم برای جلوگیری از سرقت و خرابکاری نیستند، بلکه باید توسط تاسیسات در مناطق آسیب پذیر در برابر آب و هوای شدید و بلایای طبیعی نیز مورد توجه قرار گیرند.

شیشه بالستیک یا شیشه ضد گلوله

گزینه ایده آلی برای کمک به جلوگیری از سرقت و ورود اجباری به کسب و کار شما است. شیشه‌های بالستیک فقط برای پنجره‌ها نیستند، بلکه می‌توان آن را روی درب‌ چوبی شیشه‌ای نیز تعبیه کرد تا با استانداردهای فعلی مطابقت داشته باشد. این‌کار برای مکان‌هایی با مشخصات بالا یا هر کسب و کاری که می‌خواهد امنیت فیزیکی خود را افزایش دهد ایده آل است.

قفل‌های با کیفیت

قفل‌ها در مورد امنیت درب به وضوح مهم هستند، برای بهترین قفل‌های تجاری، مطمئن شوید که مدل‌های درجه 1 انتخاب کنید، که نشان دهنده قفلی است که برای مقاومت در برابر استفاده زیاد و ارائه امنیت بیشتر طراحی شده است. قفل‌های درجه 2 و درجه 3 انواع دیگری هستند که ارائه می‌شوند، اما بیشتر برای درب های مسکونی طراحی شده‌اند. قفل پنجره با کیفیت را نیز فراموش نکنید.

درب ضد سرقت با کیفیت

علاوه بر یک قفل با کیفیت، به یک درب با کیفیت نیز نیاز خواهید داشت. این روزها درب ها در مواد مختلفی از چوب گرفته تا فلز و فایبرگلاس در دسترس هستند. صرف نظر از موادی که ترجیح می‌دهید، بسیار مهم است که مطمئن شوید که درب ضد سرقت محکم ساخته شده باشد.

دوربین‌های امنیتی

توصیه می‌کنیم همه نقاط ورود خود را به یک دوربین متصل کنید. حتی ممکن است روی هر در یا پنجره‌ای علامتی قرار دهید که نحوه نظارت تصویری تأسیسات را نشان دهد. این اقدامات همچنین می‌تواند به عنوان یک عامل بازدارنده بزرگ برای سرقت احتمالی عمل کند، زیرا برای سارقان بالقوه یادآوری می‌شود که اقدامات آن‌ها در ویدیو ضبط می‌شود.

هنگامی که صحبت از ایجاد امنیت می‌شود، بهتر است به جای تاخیر بیشتر، فعال باشید. امروزه تلاش برای ایمن‌تر کردن درب‌ها و پنجره‌های ساختمان‌تان می‌تواند کمک زیادی به جلوگیری از سرقت و همچنین آسیب‌های ناشی از آب و هوای شدید و بلایای طبیعی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی افزایش امنیت درب و پنجره های ساختمان خود، همین امروز با ما تماس بگیرید.