چوب صنعت دُريس / وبلاگ / بهترین رنگ‌ها برای کابینت آشپزخانه

بهترین رنگ‌ها برای کابینت آشپزخانه

1401/07/20

اگر از رنگ کابینت‌های خود متنفر هستید، همیشه می‌توانید دوباره آن را رنگ کنید یا تغییر دهید. برخی از مردم ترجیح ‌می‌دهند رنگ کردن مجدد را انتخاب کنند تا دوباره کابینت‌های خود را تعویض کنند، اما اگر تصمیم به رنگ‌آمیزی کابینت آشپزخانه خود را دارید، کار بسیار زیاد و دشواری در انتظار شما خواهد بود.

اگر تمام این مراحل را برای تعویض رنگ کابینت خود طی کنید و در نهایت آن رنگ را دوست نداشته باشید یا فکر کنید که باید رنگ سفید بیشتری نسبت به رنگ کرم انتخاب می‌کردید، متاسف و دل زده خواهید شد.

7 رنگ‌ پیشنهادی برای کابینت آشپزخانه

پیشنهاد می‌کنیم از دردسر رنگ‌آمیزی خودداری کنید و این مقاله را قبل از اینکه قلم مو به دست بگیرید، بخوانید. ما چند طرح داخلی و رنگ مورد علاقه و پرطرفدار را برای رنگ کابینت آشپزخانه در این مقاله به اشتراک خواهیم گذاشت و این‌ها فقط رنگ‌های ساده کابینت آشپزخانه نیستند، رنگ‌هایی هستند که واقعاً می‌درخشند، در طول زمان از مد نخواهند افتاد و کمی شادی را به آشپزخانه شما اضافه خواهند کرد.

کابینت آشپزخانه

سفید و خاکستری تیره

این مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد رنگ‌های کابینت آشپزخانه، به خاطر داشته باشید که فضای شما چقدر نور طبیعی دریافت می‌کند. سفید و خاکستری تیره رنگ‌های مورد علاقه افراد برای استفاده در آشپزخانه هستند. اگر اخیراً رنگ سفید در کابینت‌های بالایی و خاکستری در کابینت‌های پایینی در یک پروژه آشپزخانه دیده‌اید و خیلی خوب به نظر می‌آید. خاکستری تیره واقعاً طراحی را پایه‌گذاری می‌کند، در حالی که سفید روی کابینت‌ها و دیوارهای بالایی فضا را روشن نگه خواهد داشت. برای هر دو، می‌توانید از یک روکش مات استفاده کنید که قابل پاک کردن بوده و ظاهری مدرن‌تر داشته باشد. هر دوی این سایه‌ها با لوازم استیل ضد زنگ و سنگ مرمر کارارا نیز به خوبی ترکیب خواهد شد.

کابینت آشپزخانه

تمام سفید

انتخاب یک کابینت تمام سفید، تمیز و شفاف در هر آشپزخانه‌ای بسیار خوب جلوه خواهد کرد. استفاده از کابینت تمام سفید اجازه می‌دهد تا سایر عناصر طراحی به عنوان یک نقطه کانونی در آشپزخانه برجسته شوند، مانند اجاق گاز آبی در آشپزخانه عکس فوق یا یک جزیره چوبی با رنگ‎های گرم می‌تواند این برجستگی ایجاد کند.

کابینت آشپزخانه

خاکستری کم رنگ

وقتی صحبت از رنگ کابینت آشپزخانه به میان می‌آید، هیچکس هرگز از فضاهای روشن و سفید خسته نمی‌شود. این یک ظاهر کلاسیک است که در طول زمان مقاومت می‌کند و اجازه می‌دهد مبلمان و ست نهارخوری شما در اتاق چشمگیر باشد. همانطور که گفته شد اضافه کردن کنتراست ظریف به دیوارهای سفید می‌تواند جالب و زیبا باشد. کابینت در عکس بالا یک رنگ سایه روشن خاکستری است که مانند ابر خاکستری می‌ماند و عمق کاملی را به فضای آشپزخانه می‌افزاید.

کابینت آشپزخانه

آبی پر رنگ

اگر به دنبال کمی کنتراست پررنگ باشید، می‌توانید به سمت آبی تیره‌تر جذب شوید. در آشپزخانه بالا، رنگ آبی تیره استفاده شده به فضا عمق و گرمای زیادی بخشیده است. آبی جاودانه است، و یکی از ترکیب‌های طراحی مورد علاقه شما خواهد شد.

کابینت آشپزخانه

سفید و مشکی

برای افزودن پیچیدگی به آشپزخانه‌های سفید روشن، بد نیست کمی خاکستری را به کابینت‌ها اضافه کنید. این دو رنگ ترکیب کاملی هستند. این رنگ‌ها با تمام پرداخت ها (فولاد ضد زنگ، برنج، برنز، مشکی و غیره) مطابقت دارند و مکمل سنگ طبیعی (مانند سنگ مرمر) و شمارنده کوارتز هستند، که می‌توانید برای روی میز جزیره یا کاشی‌ها از این سنگ‌ها استفاده کنید.

کابینت آشپزخانه

سفید کمی مایل به کرم

این رنگ یک سفید زیبا و روشن با ته رنگ عجیبی است. رنگ و سبک، مطبوع به نظر می‌رسد با این رنگ کار با مرمرهای کارارا و کالکاتا، و همچنین میز و کاشی‌های رنگی بسیار دلچسب و زیبا به نظر خواهد رسید، زیرا رنگی خنثی و همه‌کاره است. در کابینت‌ها و تزئینات، معمولاً از روکش براق استفاده می‌کنند، مگر اینکه خود شما بخواهید نیمه براق یا مات باشد.

کابینت آشپزخانه

ترکیبات خاکستری

به طور کلی وقتی رنگ خاکستری انتخاب می‌کنید، خاکستری فقط خاکستری ساده متشکل از سفید و مشکی نیست، آبی-خاکستری، سبز-خاکستری، بنفش-خاکستری و... ترکیبات دیگر رنگ خاکستری هستند. کابینت عکس بالا خاکستری است، در واقع رنگ خاکستری با ترکیب بژ است. اغلب اوقات، می‌توانید از کاشی‌های موجود که دارای مقدار زیادی طلایی هستند و واقعاً می‌تواند به کاهش تیره بودن رنگ کابینت آشپزخانه برای جلوه‌ای خنک‌تر و خنثی‌تر کمک کند، استفاده کنید. رنگ طلایی و سفید به معنای واقعی کلمه سایه‌ای عالی برای تکمیل بسیاری از رنگ‌ها است.