چوب صنعت دُريس / وبلاگ / راهنمای خرید کابینت آشپزخانه

راهنمای خرید کابینت آشپزخانه

1401/06/27

انتخاب کابینت‌های جدید می‌تواند هزینه زیادی در هنگام بازسازی داشته باشد و ممکن است تا 40 درصد از بودجه بازسازی آشپزخانه شما را تشکیل دهد. آن‌ها سبک طراحی آشپزخانه شما را تعیین می‌کنند و شما آن‌ها را برای سالها خواهید داشت.

هنگام خرید کابینت به نکاتی توجه کنیم

کابینت‌های سفید محبوب‌تر هستند. سبک‌های کابینت‌هایی که کمتر شلوغ و ساده‌تر هستند، مانند خطوط تمیز و گوشه‌های مربعی کابینت‌ها نیز همینطور هستند. این مقاله راهنمای خرید کابینت آشپزخانه برای کمک به انتخاب شما تهیه شده است.

چه چیزی برای شما مهم است

قبلاً اتصالات دم کبوتر داخل کشوها عملاً تمام چیزی بود که برای تشخیص کابینت‌های گران قیمت وجود داشت. این تمایز محو شده است زیرا تولید کنندگان بیشتری ویژگی‌های برتر را حتی در خطوط ارزان قیمت ارائه می‌دهند. آزمایش‌های کابینت قبلی در دریس ثابت کرد که می‌توانید این ویژگی‌ها و سایر ویژگی‌های منحصر به فرد را داشته باشید، اما ممکن است با ساخت‌وساز نامرغوب رو به رو شوید.

یک تحقیق کوچک از قبل می‌تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند. در مورد وب‌سایت‌های سازنده تحقیق کنید، سپس به نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌ها نگاه کنید. هنگامی که بدانید چه چیزی می‌خواهید، می‌توانید کابینت‌های با کیفیت را از کابینت‌های بی‌کیفیت تشخیص دهید. به انتخاب خود اعتماد کنید. آشپزخانه باید مکمل بقیه قسمت‌های خانه شما باشد، بنابراین آن‌چه را که دوست دارید انتخاب کنید.

بودجه خود را در نظر بگیرید

سه نوع کابینت وجود دارد: پیش ساخته، نیمه سفارشی و سفارشی. کابینت‌های استوک گاهی در مراکز خانه به صورت پیش مونتاژ شده فروخته می‌شوند، در حالی که سایر فروشگاه‌ها نسخه هایی را می‌فروشند که نیاز به مونتاژ دارند. کابینت‌های استوک معمولا از نظر رنگ و سبک محدود هستند. کابینت‌های نیمه سفارشی گزینه‌ها و سبک‌های پیکربندی‌ بیشتری را ارائه می‌دهند و امکان تناسب دقیق‌تری را برای آشپزخانه شما فراهم می‌کنند. کابینت‌های سفارشی گران‌ترین گزینه هستند، اما می‌توانند شامل بسیاری از ویژگی‌های اضافه‌ای که انتخاب کرده‌اید و البته مشخصات دقیق آشپزخانه شما باشند.

یک سبک انتخاب کنید

می‌توانید کابینت قاب شده یا بدون فریم را انتخاب کنید، قاب از جعبه ساخته شده است که درها و کشوها به آن متصل می‌شوند. کابینت‌های بدون فریم که به سبک اروپایی نیز شناخته می‌شوند، از فریم قاب صرف نظر می‌کنند و درها و کشوها مستقیماً به جعبه کابینت متصل می‌شوند. ظاهر مدرن‌تر است و دسترسی به داخل آن آسان‌تر است. اما فقدان قاب می‌تواند استحکام را به خطر بیندازد. سازندگان بهتر با استفاده از یک جعبه ضخیم‌تر (مثلاً به جای تخته چوب 1/2 اینچی، تخته سه لا 3/4 اینچی) آن را جبران می‌کنند. اگر می‌خواهید ظاهری اروپایی داشته باشید، اما همچنین می‌خواهید یک کابینت قاب دار داشته باشید، درب تمام روکش را انتخاب کنید. تمام یا بیشتر قاب را می‌پوشاند.

ساخت و ساز را بررسی کنید

کابینت‌های خوش ساخت دارای کشوهای چوب جامد با نازک کاری دم کبوتر به جای تخته چوب منگنه شده هستند. راهنماهای کشو کامل به جای ریل یکپارچه. و درهایی با قاب‌های چوبی جامد که یک پانل چوب جامد یا تخته سه لا را احاطه کرده‌اند، به جای تخته چوب روکش شده یا تخته فیبر با چگالی متوسط (MDF) دارند.

مقاله پیشنهادی انواع مختلف کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

تمرکز بر ویژگی‌های آشپزخانه

اگرچه می‌توانند هزینه را تا بیش از 20 درصد افزایش دهند، ویژگی‌های مفید شامل سطل زباله بیرون‌کش و پریز شارژ داخلی است. کابینت آسانسور، با قفسه فنری که به سمت بالا و خارج می‌چرخد، دسترسی آسان به میکسر پایه یا غذاساز شما را فراهم می‌کند و آشپزخانه شما را جمع و جور‌تر نشان می‌دهد.

احیای کابینت‌های قدیمی‌تان را در نظر بگیرید

اگر کابینت‌های فعلی شما شاقول، مربعی و محکم هستند، آن‌ها را دوباره رنگ آمیزی یا ترمیم کنید. برای انجام صحیح این کار، درها و کشوها را بردارید، آن‌ها را با یک ماده شوینده، کاغذ سنباده تمیز کنید و یک پرایمر و چند لایه رنگ رویی روی آن بمالید. بازسازی کابینت نیز یک گزینه است. برای واحدهای قاب بندی شده ایده آل است و شامل تعویض درها و کشوها و اعمال روکش‌های جدید بر روی قاب و انتهای صورت است. همچنین می‌توانید با افزودن قفسه‌های بیرون‌کش و سایر ارتقاءهای ارزان قیمت، استفاده از کابینت‌های قدیمی را آسان‌تر کنید. آخرین نکته: چراغ‌های LED زیر کابینت نصب کنید.

کابینت آشپزخانه برای هر بودجه

کابینت‌ها می‌توانند از نظر قیمت بسیار متفاوت باشند. در اینجا مروری بر سه نوع کابینت در بخش‌های قیمتی گسترده است که در فروشگاه‌ها خواهید یافت. به خاطر داشته باشید که یک آشپزخانه معمولی دارای کابینت‌های 25 تا 30 فوتی است.

کابینت‌های بودجه کم

که اغلب به آن‌ها استوک می‌گویند، کابینت‌های ارزان قیمتی هستند که در دسترس هستند. برخی به طور کامل مونتاژ می‌شوند در حالی که برخی دیگر باید در محل مونتاژ شوند. بسیاری از ساخت و ساز بدون قاب استفاده می‌کنند که درب هیچ لبه ای ندارد.

مزایا: اگر در مورد دکوراسیون خیلی حساس نیستید یا به تناسب کامل نیاز ندارید، یک انتخاب کم هزینه است. بیشتر برندهای داخل کشور، کابینت تمام چوبی جامد را به همراه سایر ویژگی‌های گران قیمت ارائه می‌دهند.

معایب: اغلب از خرده تخته چوب با روکش نازک به جای تخته سه لا با کیفیت بالاتر ساخته می‌شود. سبک‌تر بوده، در اندازه‌ها و لوازم جانبی محدود هستند. یک ساعت یا بیشتر زمان مونتاژ را برای هر مجموعه از کابینت‌های پایه و دیواری در نظر بگیرید.

کابینت‌های سطح متوسط

این مدل های نیمه سفارشی برای اکثر آشپزخانه‌ها انتخاب مناسبی هستند. بسیاری از ساختار قاب استفاده می‌کنند، جایی که قاب چوب جامد اطراف در و کشوها نشان داده می‌شود.

مزایا: مدل‌های سطح متوسط بسیاری از گزینه‌های سفارشی را، از جمله اندازه، مواد، قالب‌های پیچیده با سایر تزئینات و لوازم جانبی مانند روکش هود ارائه می‌دهند. این می‌تواند آن‌ها را به بهترین گزینه تبدیل کند.

معایب: مانند کابینت‌های اصلی، ویژگی‌ها و کیفیت می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. جعبه‌ها ممکن است به جای تخته سه لا با کیفیت بالاتر، خرده تخته چوب روکش شده باشند.

کابینت‌های سفارشی ممتاز

این مدل‌های سفارشی، کوتاه‌تر از کابینت‌های نیمه سفارشی، تنوع سبک و گزینه‌های ذخیره‌سازی بیشتری را ارائه می‌کنند.

مزایا: آن‌ها معمولا با جعبه‌های تخته سه لا و سایر مواد و سخت افزارهای درجه یک عرضه می‌شوند. عرض‌ها ممکن است در 1/4 اینچ افزایش یابد، به جای 3 اینچ معمولی.

معایب: در حالی که به طور کلی گران‌تر از واحدهای نیمه سفارشی هستند، مد‌هایی با بیشترین ویژگی و بالاترین کیفیت می‌توانند خیلی بیشتر هزینه داشته باشند.