چوب صنعت دُريس / وبلاگ / 18 راه برای جلوگیری از سرقت منزل

18 راه برای جلوگیری از سرقت منزل

1401/06/07

آیا می‌دانستید بیشتر سرقت ها در وسط روز اتفاق می‌افتد؟ به گفته پلیس، بیشتر سرقت‌ها در اواسط روز زمانی که افراد در محل کار یا بیرون از خانه هستند اتفاق می‌افتد و در طول تابستان افزایش می‌یابد. یک آمار جالب دیگری که وجود دارد: اکثر سارقان می‌خواهند در کمتر از 10 دقیقه وارد و خارج شوند، به این معنی که هر اقدامی که می‌توانید برای کاهش سرعت آن‌ها بردارید ارزشش را دارد.

منتظر نمانید تا به خانه بروید تا از خانه خود در برابر مزاحمان و دزدان محافظت کنید. این اقدامات پیشگیرانه ساده را برای محافظت از خانه خود از داخل، خارج و زمانی که دور هستید انجام دهید.

18 نکته برای پیشگیری از سرقت خانه

1. به دنبال نقاط آسیب پذیر باشید. در فضای بیرونی خانه خود قدم بزنید و به درب‌ها و پنجره‌هایی که به راحتی باز می‌شوند یا پنجره‌هایی که نمای واضحی از تلویزیون صفحه تخت و سایر اشیاء قیمتی شما دارند نگاه کنید.

2. درب‌ها و پنجره‌ها را قفل کنید. اصل پیشگیری از سرقت می‌گوید پنجره‌های طبقه اول در 23 درصد از سرقت‌های خانه، ورودی دزدان هستند. یک کیت زنگ بی سیم نصب کنید. با مبلغ مناسبی، زنگ هشداری را دریافت خواهید کرد که در صورت باز شدن پنجره به صدا در می‌آید و آرامش خاطر بیشتری را به شما می‌دهد.

3. چشم انداز استراتژیک داشته باشید. به بوته‌های رز خاردار زیر پنجره‌های با دسترسی آسان فکر کنید. و درختچه‌های خود را کوتاه کنید تا دزدها نتوانند پشت آن‌ها پنهان شوند. گذرگاه‌ها و راه‌روها نیز به خوبی کاری می‌کنند تا عابرانی که ناخواسته از آن‌جا عبور می‌کنند دزدان را ببینند.

4. یک حصار بکشید. نرده‌های فلزی زنجیری یا زینتی که توسط ستون‌های بتنی محکم شده‌اند، بهترین کارایی را برای جلوگیری از ورود مهاجمان و دزدان دارند. نرده‌های محکم با قسمت‌های نوک تیز گزینه خوب دیگری هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

5. درب‌های ضد سرقت نصب کنید. بر اساس گزارشات سرقت از منازل، 34 درصد از کل دزدان و مزاحمان به خود اجازه می‌دهند تا از درب جلو وارد شوند. درب‌های ضد سرقت دارای یک قفل در بالا و سه قفل در پایین هستند، بنابراین امنیت بیشتری دارند.

درب چوبی ضد سرقت

6. درب‌ها و قفل‌ها را چک کنید و در صورت لزوم تعویض کنید. درب‌های چوبی ضد سرقت به علت سنگین بودن باعث می‌شود دزدان به سختی وارد شوند و حتی می‌تواند مانع از ورود به داخل خانه شوند. برای درب‌های چوبی دارای پنجره که ممکن است شکسته شوند، یک قفل کف نصب کنید تا از ورود سارق به داخل و باز کردن قفل در جلوگیری شود.

7. روشنایی‌های مجهز به سنسور حرکت نصب کنید. آشکارسازهای حرکت توسط این روشنایی‌ها بازدارنده‌های عالی هستند. آن‌ها را در ورودی‌ها و نقاط تاریک اطراف خانه خود قرار دهید. اگر در آپارتمانی با پارکینگ یا راهرو تاریک زندگی می‌کنید، از صاحبخانه خود بخواهید تا روشنایی را در مناطق مشترک مانند راه‌رو‌ها نصب کند.

8. روی سیستم امنیتی خانه سرمایه گذاری کنید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از سرقت، نصب سیستم دزدگیر منزل است. یا می‌توانید یک قدم جلوتر بروید و دوربین‌های امنیتی، ترجیحاً با دید در شب و هارد دیسک برای ذخیره فیلم‌های ضبط شده نصب کنید.

9. پنجره‌های کشویی را ایمن کنید. درهای شیشه‌ای کشویی معمولاً به راحتی باز می‌شوند از قفل‌های داخلی آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

مقاله پیشنهادی انواع قفل‌های درب ضد سرقت

10. در صورتی که نگران رایانه خود و اطلاعات هستید از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. سپس هارد دیسک خود را در جایی غیرمنتظره مانند کابینت آشپزخانه قرار دهید. همین کار را برای هر پول نقدی در خانه انجام دهید.

11. یک گاوصندوق بگیرید. جواهرات گران‌بها، پاسپورت‌ها و سایر مدارک مهم را در یک گاوصندوق نسوز که ترجیحاً در دیوار تعبیه شده یا روی زمین پیچ شده است قرار دهید.

12. قفل‌ها را عوض کنید. چه صاحب خانه باشید و چه مستاجر، تعویض قفل‌ها و درب موثر خواهد بود. شما هیچ راهی ندارید که بدانید چه تعداد کلید برای قفل‌های قدیمی ساخته یا کپی شده است.

13. درب‌ها و پنجره‌ها را تقویت کنید. پنجره‌های کوچک هدف آسانی برای سارقان به خصوص در سطح زیرزمین هستند. برای اینکه آن‌ها کمتر آسیب پذیر شوند، آن‌ها را تقویت کنید، درب‌های چوبی را که به راحتی قابل باز شدن هستند را تعویض یا تعمیر کنید.

14. به کسی نگویید برای مدت طولانی به خارج از شهر می‌روید، در رسانه‌های اجتماعی چیزی نگویید یا حتی در پست صوتی خروجی خود پیامی نگذارید. هر دو حرکت شما را طعمه هکرهای کامپیوتری و سپس سارقان می‌کند.

15. از یک نفر بخواهید که به خانه شما سربزند. آن‌ها می‌توانند از سطل‌های زباله شما استفاده کنند، نامه‌ها، روزنامه‌ها و بسته‌های شما را ببرند و رد لاستیک‌ها را در مسیر ورودی‌تان و ردپایی در پیاده‌روی جلوی درب خانه شما باقی بگذارند. هر نشانه‌ای از زندگی عادی در خانه به جلوگیری از نفوذ دزدان کمک می‌کند.

مقاله پیشنهادی آیا درب ضد سرقت برای خانه لازم است؟

توجه: کلید یدکی خود را زیر گلدان درب نگذارید. آن را به همسایه خود بدهید یا آن را در یک جعبه قفل ترکیبی در مکانی امن قرار دهید.

16. تایمرهایی را روی چراغ‌ها قرار دهید. از تایمرهایی استفاده کنید که به طور خودکار لامپ‌ها را در اتاق‌های منتخب پس از تاریک شدن هوا روشن می‌‎کنند. چراغ‌های فضای باز را برای روشن شدن در عصر تنظیم کنید.

17. درب پارکینگ خود را قفل کنید و اگر درب بازکن اتوماتیک دارید، آن‌ را غیرفعال کنید. درهای پارکینگ یک نقطه دسترسی آسان هستند اگر زمانی که شما دور هستید باز بمانند، حتی برای چند روز.

18. از حفاظ استفاده کنید. برای امنیت بیشتر می‌توانید از حفاظ‌های فلزی جلوی درب چوبی خود استفاده کنید تا بتوانید وقت بیشتری برای خود بخرید.

اگر اتفاق غیرقابل تصوری رخ داد و قفل خانه شما شکسته شد، از رفتن به داخل خودداری کنید، ممکن است سارق هنوز آن‌جا باشد. بلافاصله از تلفن همراه یا خانه همسایه با پلیس تماس بگیرید و به یاد داشته باشید که به چیزی دست نزنید. اثر انگشت به حل جرایم کمک می‌کند.