چوب صنعت دُريس / وبلاگ / بازسازی و مرمت درب چوبی

بازسازی و مرمت درب چوبی

1400/07/21

اگر خوش شانس هستید که یک درب چوبی واقعی داشته باشید، درب ورودی چوبی، که شاید در طول سالها به حالت خرابی رسیده است، بهتر است آن را بازسازی کنید. درب ورودی شما اولین تأثیر قوی را در چشم بیننده ایجاد می کند و شما می خواهید که آن یک تأثیر خوب باشد. زیبایی ظاهری درب پشت شما ممکن است چندان اهمیتی نداشته باشد اما هنوز هم باید محکم، مراقبت شده و کاملاً کاربردی باشد.

رنگ و لایه برداری می تواند ناخوشایند باشد اما می توان درها را دوباره شبیه به ظاهر جدید کرد.

با نگاهی به درهای چوبی که در طول این سالها مورد استفاده قرار گرفته اند، در حالی که ضربه ها، فرورفتگی ها، خراش ها و رنگ آمیزی ضعیف بسیار نمایان است، تصور این که در خانه شما ظاهری بدی دارد دشوار است. با این حال، اگر به درب دیگری با جلوه ای درخشان، کاملاً صاف و گران قیمت، فقط به خود یادآوری کنید که زیر آن فقط چوب معمولی است، هیچ چیز جادویی نیست.

چگونه درهای چوبی را بازسازی کنیم؟

در اینجا چگونگی جلوه دادن درهای شما زیبا، با شیوه‌ای کاملاً جدید و مراقبت شده است، نوع صحیحی از رنگ چوب بیرونی را استفاده کنید تا سال‌های بیشتر دوام بیاورد.

مرحله 1 - حذف وسایل اضافی درب

در صورت امکان، وسایل یا سایر اثاثیه در، از جمله چشمی در و ضربه زن در را بردارید. اگر اینها نیز ویژگی های دوره قدیمی هستند، می توانید آنها را ترمیم یا تعویض کنید، اگر به دنبال تبدیل درب به چیزی شگفت انگیز هستید، شرم آور است که وسایل کثیف قدیمی را روی شاهکار خود قرار دهید.

مرحله 2 - حذف رنگ چوب بیرونی با برش دهنده رنگ

حذف رنگ چوب در فضای باز از درها ترسناک نیست که اکثر مردم از آن می ترسند. پاکسازی سی، پنجاه یا چند سال رنگ می تواند به طور بالقوه ابری از گرد و غبار سمی ایجاد کند، به خصوص اگر رنگ چوب به اوایل دهه 70 و قبل از آن بر می گردد، زمانی که در رنگ‌های سرب استفاده می شد..

یک محصول پاک کننده رنگ را برای کار در نظر بگیرید و ببینید کدام بهتر عمل می کند. محصولات پاک کننده که دارای قوام تقریباً بتونه ای مانند پنجره هستند. آنها روی رنگ آمیزی پهن شده و با یک روکش پلاستیکی مخصوص پوشانده شده و به مدت 24 تا 48 ساعت باقی می مانند و سپس پوست درب کنده می شود، از این رو آن را جدا کنید. زیبایی این نوع برش دهنده چوب رنگ خارجی در این است که وقتی پتو و بتونه با کاردک مخصوص از سطح جدا می شود، رنگ محلول به خوبی با خمیر که به زیبایی در آن قرار گرفته است، پاک می شود.

اگر درب دارای کنده کاری یا روکش تزئینی باشد، محلول جدا کننده رنگ به خودی خود وارد می شود. هنگامی که استفاده می شود، برش دهنده رنگ به راحتی در تمام گوشه ها و گوشه هایی که عملا غیرممکن است هل داده می شود، سپس به معنای واقعی کلمه رنگ را از این مناطق صعب العبور بیرون می کشد .

مرحله 3 - آماده سازی درب

مانند هر پروژه، آماده سازی مهم است. پس از برداشته شدن پوسته رنگ، درب را باید کمی با کاغذ سنباده 120 بزنید تا آثار باقی مانده از رنگ و محصول محو کننده رنگ از بین برود. این به شما یک کلید خوب برای لایه های جدید پرایمر و رنگ خارجی انتخابی شما برای چوب، در هر رنگی که دوست دارید، می دهد. می توانید پرکننده چوب بلوط را خریداری کنید تا با رنگ درب بلوط مطابقت داشته باشد.

هنگامی که سنباده زنی خود را انجام دادید، وقت آن است که روی تمام آن فرورفتگی ها، چاله ها و سوراخ ها تمرکز کنید. برای برطرف کردن همه عیوب از یک محصول پر کننده چوبی خارجی با کیفیت خوب استفاده کنید. اگر سوراخ های بزرگ و عمیقی وجود دارد، سعی نکنید آن‌ها را یکجا پر کنید. ابتدا یک لایه پرکننده چوب را انجام دهید و سوراخ را نیمه پر کنید، بگذارید خشک شود، سطح پرکننده چوب را سریع سنباده با یک کاغذ سنباده 120 تکه ای به سطح بزنید. سپس سوراخ را تا سطح پر کنید به هنگامی که پرکننده چوب به طور کامل خشک شود، مناطق پر شده را سنباده بزنید تا صاف شده و با بقیه درب هم سطح شود.

درب چوبی

مرحله 4 - حفظ دوام بیشتر درهای چوبی

در صورت عدم درمان مناسب، درهای چوبی می توانند در معرض طیف وسیعی از تهدیدهای بیولوژیکی از جمله کپک، جلبک، پوسیدگی خشک، پوسیدگی مرطوب و حمله حشرات قرار گیرند. درمان درب با یک نگهدارنده چوب با کیفیت قبل از استفاده از لایه زیرین، پرایمر یا روکش پایه به محافظت از چوب در برابر این تهدیدات بیولوژیکی کمک می کند. هنگام استفاده از نگهدارنده چوب، زمان خشک شدن را حتماً رعایت کنید. اگرچه نگهدارنده های حاوی حلال فقط در چند ساعت خشک می شوند، اما زمان توصیه شده برای خشک شدن معمولاً چند روز است. این به این دلیل است که حلالها که در غیر این صورت می توانند به طور بالقوه روی لایه زیرین و رنگ تأثیر بگذارند اجازه می دهند تا از چوب به طور کامل تبخیر شود.

مرحله 5 - پوشش زیر و رنگ آمیزی

هنگامی که در را بریدید، پر کردید، سنباده و پرایمر زدید، آماده اید تا با بخش ارزشمند این فرایند مقابله کنید. انتخاب رنگ مناسب چوب در فضای باز یا رنگ چوب مخصوص ضد آب بسیار مهم است. اگر رنگ چوب ارزان انتخاب کنید و ممکن است در چند سال آینده دوباره این روند را تکرار کنید. به یاد داشته باشید که چوب یک ماده ارگانیک است که با حرارت و رطوبت تغییر می کند، بنابراین انتخاب روکش چوبی انعطاف پذیر ضروری است.

درب های چوبی با رنگ آمیزی زیبا

شما می توانید کمابیش هر رنگ موجود را داشته باشید، یک انتخاب گسترده وجود دارد. هنگامی که درب رنگ آمیزی شد و وسایل درب شما مجدداً نصب شد، زمان آن فرا رسیده است که بایستید و کارهای دستی خود را تحسین کنید و درب را دوباره با لولا نصب کنید.

برای بازسازی در چوبی به کمک نیاز دارید؟

اگر قصد دارید پروژه بازسازی درها را آغاز کنید، خوشحال می شویم قبل، حین و بعد از آن عکس های شما را ببینیم. اگر پروژه ای است که مدتی است در مورد آن فکر می کنید و از متخصصان و راهنمایی های لازم در مورد محصولات استفاده می کنید، تیم دریس همیشه آماده کمک است، فقط کافی است با ما تماس بگیرید .