چوب صنعت دُريس / وبلاگ / آیا درب ضد سرقت برای خانه لازم است؟

آیا درب ضد سرقت برای خانه لازم است؟

1400/05/26

یکی از مواردی که ما می‌توانیم به آن بیندیشیم چرا ما باید درب ضد سرقت نصب کنیم؟ یا از ما تا به الان هیچ‌وقت دزدی یا سوءقصد جانی نشده! خب همیشه احتمالات وجود دارد اما ما باید با واقعیت محیط زندگی خود آشنا شویم و از هر حالتی که موجب ضرر می‌شود بپرهیزیم، به قولی پیشگیری بهتر از درمان است. در این مورد من شمارو دعوت می‌کنم به خواندن ادامه مطالب شاید توانسته باشم علم به شما اضافه کرده باشم.

درب ضد سرقت

یکی از بهترین انتخاب برای افزایش امنیت جانی و مالی، درب ضد سرقت می‌باشد که ما در تمامی موارد این نوع درب را نسبت به درب چوبی مقایسه کرده‌ایم

امنیت

امنیت یک از مسئله‌های مهم در رابطه با درب ضد سرقت می‌باشد. نسبت به تمامی مواردی که فرد به آن فکر می‌کند اولین چیزی که به ذهنش می‌رسد امنیت است. قفل، مقاومت در برابر ضربه و فشار مهم‌ترین اصل‌هایی است که فرد به طور خودمختار به آن فکر می‌کند و حتی در موارد حساس جزئیات این مورد پر رنگ‌تر خواهد شد. مثل درب‌های ضد سرقت انبار پتروشیمی، این نوع مکان‌ها دارای پیشرفته‌ترین و مجهزترین درب‌ها می‌باشد، چون مواد و وسایل نگه‌داری شده به شدت ارزشمند می‌باشند. درب ضد سرقت خانه مانند پتروشیمی از مقاومت بالایی برخوردار است ولی کیفیت بر اساس جنس کشورها مانند: ایرانی، چینی و ترکی تفکیک می‌شوند.

 

درب ضد سرقت در کجا کاربرد دارد؟

• فضای بیرونی درب خانه

• پتروشیمی

• پالایشگاه

• ساختمان‌های تجاری

• ساختمان‌های امنیتی

هر مکان مختص به نوع و ارزش آن، درب امنیتی مخصوص ساخته می‌شود. یعنی سایز، ابعاد، وزن هر درب ضد سرقت نسبت به موقعیت قرارگیری آن فرق می‌کند و استاندارد های مخصوص به خود دارد. پس باید این ویژگی‌ها در هنگام ساخت منزل مد نظرمان باشد.

 

طریقه نصب درب ضد سرقت

شیوه نصب اول

قبل از قراردادن قاب و درب، ما در ساختمان باید بر اساس ابعاد استاندارد درب ضد سرقت، متریال دیوار را چیده و دوباره ابعاد را بعد از اندازه‌گیری می‌کنیم تا از آن مطمئن شویم. نکته‌ی مهم دیگر که باید به آن توجه کنیم، چه موقع باید درب را قرار داد؟ درب را در مرحله نازک کاری و رنگ‌آمیزی ساختمان قرار می‌دهیم چون در این زمان، حمل و نقل احتمال آسیب چارچوب یا رویه در کمتر است. بهترین حالت چارچوب برای ثبات و نگه‌داشتن در یک راستا فضای خالی بین دیوار و درب ضد سرقت را با سیمان پر می‌کنند.

 

شیوه نصب دوم

در این قسمت فریم انتظار را از چارچوب حذف می‌کنیم که درب ضد سرقت در ابعاد 110*215 آماده باشد که ما بتوانیم چارچوب درب ضد سرقت را تنظیم کنیم. با این روش درب ضد سرقت را بر روی دیوار نصب می‌کنیم سپس فضای بین دیوار و چارچوب را با ماسه سیمان پر می‌کنیم. چون فریم انتظار حذف می‌شود حتماً باید بین دیوار و چارچوب پر شود و با این کار درب ضد سرقت با دیلم، جک و... خم نمی‌شود، وگرنه درب ضد سرقت در رگلاژ خود قرار نمی‌گیرد و خارج می‌شود و با راحت‌ترین ضربه از جای خود کنده می‌شود.

 

انواع چارچوب درب ضد سرقت

درب ضد سرقت حالت‌های مختلفی در هنگام باز شدن دارد.

• چارچوب متحرک – کشویی

• چارچوب ثابت

هرکدام از چارچوب‌های درب ضد سرقت در محل متفاوت قرار می‌گیرند و نسبت به هم از نظر شکلی فرق می‌کنند. به همین علت چارچوب تاثییر بسزایی در زیبایی دارد به طور مثال از چارچوب متحرک که بر روی دیوار قرار می‌گیرد استفاده می‌شود و به همین علت زیبایی و جلوه بصری خوبی به دکوراسیون خانه می‌دهد. به همین خاطر ما توضیحات کامل در خط پایین برای شما قرار می‌دهیم که به‌خوبی از مطالب استفاده کامل را ببرید

 

محل نصب چارچوب متحرک – کشویی

این نوع چارچوب‌ها در خانه‌های قدیمی کاربرد داشته و ابعاد چارچوب تعبیه شده برای درب ضد سرقت نیز از نکاتی است که باید در هنگام خرید چارچوب باید به آن توجه کنیم. برای نصب این چارچوب معمولاً تخریب زیادی به وجود نمی‌آورد و از آنجایی که چارچوب متحرک-کشویی جدا است از درب ضد سرقت به‌راحتی می‌توان درون جای موردنظر قرار داد. البته مسئله دیگری که باید به آن توجه نمود ممکن درب موردنظر نسبت به استاندارد بازار کوچک‌تر باشد پس در تمامی زمینه‌ها باید حواسمان به ابعاد باشد.

مشخصات چارچوب درب ضد سرقت متحرک – کشویی

• طول چارچوب: 200 سانتی‌متر

• عرض چارچوب: 118 سانتی‌متر

• ضخامت چارچوب: 15 تا 23 سانتی‌متر

• زمان مناسب: پس از سنگ کاری راهرو و گچ کاری داخل آپارتمان نکته قابل توجه این است با توجه به ارتفاع محل نصب سقف را تعیین می‌کنند.

محل نصب درب ضد سرقت ثابت

این چارچوب نسبت به دیگر چارچوب‌ها استفاده بیشتری در درب‌های ضد سرقت و درب چوبی داشته چون از نظر قیمتی مناسب بوده و توانایی تحمل وزن بالا را داشته به طوری که در درب‌های ضد سرقت و درب‌های ضد حریق نیز از چارچوب ثابت استفاده می‌شود و فرایندی مانند چارچوب کشویی در هنگام نصب دارد و ابعاد چارچوب ثابت نسبت به کشویی فرقی نمی‌کند.

در کل چارچوب مورد استفاده چه ثابت چه کشویی بر اساس ابعاد درب ضد سرقت ساخته می‌شوند پس در این مورد فرد نیازی به نگرانی ندارد و در صورت اندازه نشدن قاب انتظار را از چارچوب جدا می‌کنیم. ما در هر لحظه و هر ثانیه باید به فکر آرامش و آسایش باشیم و ما به شما اطلاعات کامل را در این زمینه می‌دهیم که فرد تنها با مطالعه بتواند سؤالات و نیازهای خود را تنها با خواندن مطالب رفع کند.