• 09123804534 - 88579003

صفحه اصلی / روکش ملامینه ومزایای آن

روکش ملامینه ومزایای آن

1394/02/29

روکش ملامینه ومزایای استفاده از آن ؟!

در ایران  روکش ها  با  23%  ( سهم وصرف به کل )  بیشترین  استفاده را دارند .

به علت مشکل بودن وتخصصی بودن پروسه روکش کاری ملامینه و نیز بعلت سرمایه گذاری بالا ومهمتر از آن ارزش افزوده ی بالای آ ن معمولا کارخانجات ام دی اف MDF جهان دارای خطوط روکش ملامینه بوده و انواع ام دی اف MDF ملامینه را نیز عرضه می کنند . در این روش تنوع ام دی اف MDF تولیدی نیز بالا می رود . در سطح جهانی روکش های  ملامینه  بیشترین و وسیع ترین  دامنه  مصرف را در بین  سایر روکش ها دارند و در مصارف عمومی و تقریبا تمامی مصارف روکش کاری سطوح مورد استفاده قرار میگیرند .

تفاوت قابل توجه بین ام دی اف MDF ملامینه و نئوپان ملامینه در این است که لبه های ام دی اف MDF   ملامینه قابل  ماشین کاری  است که می توان  پس از ماشین  کاری و فرم دهی وپروفیل کاری ، لبه های آن را با نوارهای From Soft  لبه چسبانی کرد .

دارا بودن تمام امکانات تزئینی و نیز مقاومت مناسب  روکش ملامینه  در برابر رطوبت ، آب ، حرارت ، سایش ،.... دامنه وسیعی ار کاربرد های متنوع را برای ام دی اف MDF با روکش ملامینه می توان در تمام استفاده ها به صورت عمومی در مبلمان اداری و منزل ، دربها وبدنه کابینت ، لوازم اتاق خواب ، رکوب دیوار و ... استفاده کرد .

از روکش ملامینه همچنین نوار لبه چسبانی نیز تولید می کنند که هماهنگ با سطح در لبه ها چسبانده می شود . در واقع می توان گفت پُر کاربردترین نوع روکش ها ، نوع ملامینه می باشد و از نظر قیمت بسیار  مناسب و قابل  رقابت با سایر  انواع روکش ها می باشد .

روکش کاری با  روکش  ملامینه روی  ام دی اف      MDF  بسیار متداول بوده و معمولا بسیاری از کارخانجات بزرگ جهان  دارای خطوط  روکش ملامینه  هستند  کار با ورق های روکش شده  با روکش ملامینه  به  نسبت روکش های اچ پی ال HPL آسان تر است . این نوع روکش پُر کاربردترین نوع روکش مخصوصا درصنعت ام دی اف MDF  است .

مزایای روکش ملامینه :

  • · مقاومت مناسب روکش ملامینه در برابر رطوبت
  • · مقاومت در برابر حرارت وسایش
  • · هماهنگ بودن رنگ لبه های چسبانده شده با سطح رویه
  • · قیمت مناسب وتنوع در طرح و رنگ

 

معایب روکش ملامینه :

  • · مقاومت بالایی در برابر مواد قلیا یی و اسیدها ندارند .
  • · تمام سطوح آن به صورت یکپارچه نیست ولبه های آن از جنس دیگری است
  • · روکش ملامینه  نسبت به روکش اکریلیک  وپی وی سی PVC براق و شفاف نیست