مضرات MDF

1394/02/01

در تولید MDF ازچسبی استفاده می شود که یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده آن فرمالدئید است. فرمالدئید به عنوان ماده ای خطرناک، سرطان زا و تشدید کننده حساسیت های تنفسی مثل آسم و... شناخته شده است.

حدود 30 سال پیش در اروپا میزان فرمالدئید موجود در محصولات تولیدی به مرز بحران رسید. این میزان در آن موقع به 6/0 PPM رسیده بود. بعد از آن قوانینی وضع گردید که بر مبنای آن MDF هایی که میزان انتشار فرمالدئید آنها بالاتر از2/0 PPM بود اجازه استفاده در اروپا را نداشت و کارخانه هایی که فرمالدئید موجود در محصولات آنها بالاتر از3/0 PPM بود موظف شدند ربات را جایگزین نیروی انسانی کنند (تولید این محصولات با هدف صادرات به کشورهای کمتر توسعه یافته انجام گرفت.)

این درحالی است که این میزان درMDF های وارداتی به داخل بازار ایران از اروپا، ترکیه، مالزی و دیگر کشورها در بهترین شرایط 2 PPM است. یعنی سه برابر بیش از حد هشدار و ده برابر بالاتر از استانداردهای اروپا.

چوب صنعت دُریس به دلیل توجه به محیط زیست و سلامتی افراد جامعه در اولین اقدام ply wood را جایگزین MDF نمود تا بتواند محصولاتی تولید کند کــه مـطابق با استاندارد های اروپا سبب بهبود کیفیت زندگی همه افراد جامعه گردد. این شرکت با تکیه بر دانش متخصصین ایرانی توانسته انواع مدل های درب چوبی را با بهترین کیفیت و زیبایی بی نظیر روانه بازار کند.